بایننس کوین چیست؟

شناسنامه بایننس کوین

نام

بایننس کوین

نام انگلیسی

Binance Coin

نماد

BNB

سال ایجاد

2017

خالق

Changpeng Zhao

سایت رسمی

لوگو

لوگو بایننس کوین

آموزش سریع

فهرست

بایننس کوین چیست؟

این روزها توجهتان به ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) جلب شده؟ می‌خواهید بدانید چیست؟ می‌خواهید بدانید خرید این ارز دیجیتال، سرمایه‌گذاری خوبی است؟ نگران نباشید! در این مطلب قرار است به همه سؤالاتتان پاسخ دهیم.

بایننس کوین چیست؟

در این مقاله، می‌خواهیم نگاهی به این بیندازیم که ارز دیجیتال بایننس کوین چیست، ریز و درشت سرمایه‌گذاری در آن را ببینیم، ببینیم BNB چطور کار می‌کند و همچنین این که چگونه می‌توانید از معامله‌این ارز دیجیتال یا استفاده از آن سود کنید؟

بایننس کوین چیست؟

ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) یکی از ارزهای دیجیتال محبوبی است که توسط صرافی شناخته شده بایننس ایجاد شده است. ارزهای بایننس می‌توانند به عنوان کارمزد صرافی و همچنین معاملات ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار بگیرند.

فراموش نکنیم بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال در سرتاسر جهان است که توسط چانگپنگ ژائو ایجاد شده است. آن‌ها همچنین بیش‌ترین معاملات ارز دیجیتال با ارز دیجیتال و بیش‌ترین حجم معاملات روزانه 1/5 میلیارد دلاری را داشته‌اند.

تاریخ BNB بسیار خاص است. ارز دیجیتال بایننس کوین برای اولین بار در 25 جولای سال 2017 در دسترس عموم قرار گرفت و نماد معاملاتی آن نیز BNB است. به این نکته نیز توجه کنید که BNB روی بلاکچین اتریوم به عنوان ارز ERC-20 راه‌اندازی شد.

در عرضه اولیه ارز دیجیتال بایننس کوین، آن‌ها بیش از 15 میلیون در 3 هفته افزایش داشتند. از آن زمان، BNB از بلاکچین اتریوم به بلاکچین بایننس منتقل شد.

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشیم که ارز دیجیتال بایننس کوین ظرفیتی 200 میلیونی دارد. این بدین معناست که درنهایت، ارز دیجیتال بایننس کوین از نظر حجم، از بیت کوین پیشی خواهد گرفت که در این صورت، معاملات نیز آسان‌تر خواهد شد.

اکنون که این مطلب را برایتان می‌نویسیم، 144.406.561 گردش وجود دارد و سرمایه بازار چیزی حدود 5.499.814.566 دلار است. درواقع با این ارقام و آماری که گفتیم، ارز دیجیتال بایننس کوین، نهمین ارز دیجیتال بزرگ جهان است.

بایننس کوین: ارز پرسود سال 2021؟

اگرچه بسیاری معتقدند که ارز دیجیتال بایننس کوین، سرمایه‌گذاری خوبی است و یکی از امن‌ترین ارزهای دیجیتال است (مشخصاً به خاطر ثبات نسبی آن)، اما هیچ‌کس نمی‌تواند به طور قطع این ادعا را ثابت کند. بنابراین، این بسته به شماست که می‌خواهید در سال 2021 روی BNB سرمایه‌گذاری کنید یا نه!

همان‌طور که گفته شد، BNB یکی از پرسودترین ارزهای سال 2021 خواهد بود. این در درجه اول برای پرداخت کارمزد صرافی ارز دیجیتال بایننس استفاده می‌شود. این در حالی است که کارمزد معاملات در صرافی بایننس، شامل تخفیف می‌شود.

جالب توجه است، انواع متفاوتی از کارمزدهای صرافی که می‌توانند با BNB پرداخت شوند شامل کارمزد تراکنش‌ها، کارمزد رأی‌گیری برای ارزهای جدید، کمیسیون‌ها و همچنین کارمزد راه‌اندازی ابزارهای جدید می‌شود.

شاید جذاب‌ترین جنبه سرمایه‌گذاری در BNB این واقعیت باشد که معامله‌گرانی که با ارز دیجیتال بایننس کوین در صرافی بایننس تراکنشی انجام می‌دهند، تخفیفی 25 درصدی خواهند داشت. در سال 2017، این تخفیف بیشتر بود و چیزی در حدود 50% بوده است.

باید موافقت کنیم که این رویکرد، یک روشی هوشمندانه برای بازگرداندن معامله‌گران به پلتفرم است و به یک معنا، ارز دیجیتال بایننس کوین درست مثل کوپن تخفیف عمل می‌کند.

با این حال، جای تعجب است که این تخفیف تا کی قرار است ادامه داشته باشد. در آینده، ممکن است همین طور کم شود یا حتی متوقف شود.

درواقع، با توجه به وایت پیپرشان، در سال 2019 بایننس قرار بود باز هم نصف این مقدار تخفیف دهد و بشود 12/5 درصد اما تاکنون که چنین اتفاقی نیفتاده است.

اعتقاد بر این است که بایننس تخفیف 25 درصدی را به این دلیل کاهش نداده که بین معامله‌گران محبوب باقی بماند و افراد اعتمادشان را از دست ندهند. در حال حاضر، این چیزی است که باید در آینده حواسشان به آن باشد.

همچنین لازم به ذکر است که در وایت پیپرشان اشاره شده است که در سال چهارم، یعنی سال 2021، تخفیف به چیزی حدود 6/75 درصد کاهش می‌یابد.

اگر چنین چیزی اتفاق بیفتد، ممکن است علاقه به ارز دیجیتال بایننس کوین کم شود – مگر این که توسعه‌دهندگانی که پشت بایننس هستند، دلیل دیگری برای معامله یا نگه داشتن BNB پیدا کنند.

باید موافقت کنیم که این رویکرد، یک روشی هوشمندانه برای بازگرداندن معامله‌گران به پلتفرم است

کاربرد های بایننس کوین

وقتی درباره BNB به عنوان ارزی کاربردی حرف می‌زنیم، باید همچنین به این نکته اشاره کنیم که برخی متخصصان در مورد این که ارز دیجیتال بایننس کوین، بهترین استفاده را در دنیای ارز دیجیتال برای کاربران دارد، صحبت کرده‌اند.

در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتال، یک دلیل واقعی برای استفاده از BNB وجود دارد؛ این ارز می‌تواند جامعه در اطراف خودش شکل دهد. فراموش نکنیم ارزش ارز دیجیتال بایننس کوین به وسیله صرافی‌ای که آدرسی عمومی دارد، پشتیبانی می‌شود.

بسیاری از ارزهای دیجیتال، چنین امکانی ندارند. درواقع، بسیاری، قول‌هایی می‌دهند که در طول زمان کارهای را انجام خواهند داد یا این که افراد قادر به استفاده از قراردادهای هوشمند خواهند بود. به‌ندرت، ویژگی‌های ملموسی ارائه می‌دهند که بشود اکنون از آن استفاده کرد. به همین خاطر، ارزهای کاربردی می‌توانند حسابی محبوب شوند.

همان‌طور که بالاتر اشاره شد، BNB چندین کاربرد دارد از جمله تسهیل تراکنش‌ها، پرداخت کارمزد تراکنش در صرافی، پرداخت، پرداخت خدمات و … .

سوزاندن ارز در BNB

وقتی درباره موارد فنی صحبت می‌کنیم، احتمالاً سوزاندن ارز یکی از مهم‌ترین جنبه‌های ارز دیجیتال بایننس به‌حساب بیاید.

به دلیل کمبود ارز دیجیتال، فروشندگان BNB راهی پیدا کرده‌اند که از طریق آن مطمئن شوند ارز دارایی‌شان به طور ثابت افزایش می‌یابد: ارزهای BNB از طریق فرایندی که به آن سوزاندن گفته می‌شود، حذف می‌شوند.

به عبارت دیگر، بایننس، ارزها را در روشی که به آن سوزاندن گفته می‌شود، از بین می‌برد. چنین چیزی در وایت پیپر بایننس گفته شده است.

سوزاندن درست نقطه مقابل ضرب کردن است. هر 3 ماه، بایننس برنامه از بین بردن ارز دیجیتال بایننس کوین را مطابق با حجم معاملات پلتفرم معاملاتی بایننس دارد.

همه تراکنش‌ها در بلاکچین بایننس ثبت می‌شوند. بایننس این سوزاندن را با استفاده از قراردادی هوشمند انجام می‌دهد. غیرممکن است که این ارزها بعد از سوزاندن و از بین رفتن، بازگردانده شوند.

آن‌ها قصد دارند تا درنهایت 100 میلیون ارز را از بین ببرند که 100 میلیون را باقی می‌گذارند. البته این کار را زمانی انجام می‌دهند که ظرفیت 200 میلیون پر شود. وقتی 100 باقی ماند، دست از این کار می‌کشند.

برای این که بایننس، پروسه سوزاندن را انجام دهد، باید از 20% سودشان استفاده کنند تا BNB بخرند.

تیم پشت بایننس صاحب 40% از کل منابع است و سوزاندن پاداش تیم بایننس برای کاری است که انجام می‌دهند.

جالب اینجاست، حدود 9 نفر از 10 نفر کارکنان بایننس بخشی از حقوقشان را به صورت BNB دریافت می‌کنند.

آنچه از این حرف‌ها نتیجه می‌شود این است که عرضه انجام می‌شود تا جلوی تورم گرفته شود. تغییر منحنی عرضه و تقاضا می‌تواند قیمت ارز را با گذشت زمان بالا ببرد.

این مشابه سهام است وقتی که شرکت‌ها سهامشان را از سرمایه‌گذاران اولیه پس می‌گیرند. این معادل سود سهام است.

در وب‌سایت بایننس می‌توانید اطلاعات مفصل‌تری درباره پروسه سوزاندن بایننس بخوانید.

با اطلاع از زمان سوزاندن بایننس، معامله‌گران می‌توانند به طور بالقوه بدانند چه زمانی ارزشان را بفروشند چرا که کم شدن تعداد ارز باعث افزایش ارزش BNB می‌شود و به آن‌ها سود می‌دهد.

آیا سرمایه‌گذاری روی BNB در سال 2021 ارزشش را دارد؟

با سقف بازاری با ظرفیت بیش از 5 میلیارد دلار و مزایای مختلف، سرمایه‌گذاری در BNB در سال 2021 قطعاً ارزشش را دارد.

فراموش نکنیم که BNB یکی از ارزهای کاربردی است و مزایای آن بیش از دیگر ارزهای دیجیتال است.

به طور هم‌زمان، به خاطر داشته باشید که BNB دارایی خطرناکی است اما نسبت سود بالایی هم دارد.

بنابراین، اگر تصمیم دارید روی BNB سرمایه‌گذاری کنید، تحقیق کنید و با احتیاط پیش بروید.

BNB بخار شدنی نیست!

اگر تصمیم دارید ریسک کنید و روی BNB سرمایه‌گذاری کنید، فراموش نکنید که بالاتر هم گفتیم، بایننس کوین، ارز نسبتاً امنی است. مهم‌تر از همه این که مثل دیگر ارزهای دیجیتال، بخار شدنی نیست!

با این حال، ارز دیجیتال بایننس کوین به لحاظ فنی، ارز باثباتی نیست، اگرچه معمولاً ثبات دارد. بایننس کوین را بهتر است جزو ارز کاربردی در نظر بگیریم.

به همین خاطر، ممکن است پیدا کردن راه ورود و خروج و سود از آن کار سختی باشد.

با این حال، نگه داشتن BNb به عنوان معامله‌گر در زمانی که بازار ارز دیجیتال در حال سقوط است، بسیار مفید است.

شایان ذکر است اغلب معامله‌گران هنگامی‌که معاملات خود را به پایان رسانده‌اند یا وقتی بازار بیش از حد بی‌ثبات است، ارز خود را نقد می‌کنند.با این حال، مشکل نقد کردن به پول فیات این است که می‌تواند هزینه‌بردار باشد و وقت شما را هم خیلی بگیرد. با استفاده از ارز بایننس کوین، معامله‌گران می‌توانند پولشان را به طور موقت تا زمانی که فضا برای معامله دوباره امن شود، ذخیره کنند.

اگر می‌خواهید معامله‌ای طولانی مدت با ارز دیجیتال بایننس کوین بکنید، صرافی بایننس باید شرایط را برایتان به گونه‌ای رونق دهد که سود کنید. اگر این‌طور نباشد، می‌تواند تأثیر منفی زیادی روی ارز بگذارد.

در  حالت ایده آل، اگر می‌خواهید BNB ثابت بماند و خیلی از آن استفاده نکنید، بهتر است از آن به عنوان تخفیف در صرافی بایننس یا به عنوان جایی امن برای ذخیره ارز دیجیتالتان در زمان‌های ناپایدار استفاده کنید.

عملکرد Binance Coin چگونه بوده است؟

بایننس کوین از زمان عرضه اولیه تاکنون عملکرد بسیار خوبی داشته است: اوایل بیشتر آرام بوده اما اواخر سال 2019 – 2020 رشد بسیار خوبی داشته است.

بعد از پایان ناامیدکننده در سال 2018، بایننس کوین در پایان ژانویه سال 2020، 5% افزایش قیمت داشته است.

در فوریه سال 2020، بایننس کوین چیزی حدود 57% افزایش قیمت را تجربه کرد و در ماه مارس این رشد قیمت، 55 درصدی بود. این‌ها گام‌های بسیار مهم و بزرگی هستند.

در 3 ماهه دوم سال 2020، قیمت‌ها با افت و همچنین با افزایشی چشمگیر مواجه شدند.

در ماه آوریل، بایننس کوین برای مدتی متغیر بود اما در 17ام، قیمت‌ها مجدداً افزایش یافت و تا پایان ماه رشدی 25 درصدی را تجربه کرد.

تاکنون به نظر می‌رسد که بایننس کوین ممکن است به این روند صعودی ادامه دهد. البته، هیچ‌کس نمی‌تواند چنین چیزی را تضمین کند و برخی معتقدند یک اصلاح قیمت اساسی به زودی اتفاق خواهد افتاد.

رویدادهایی که روی قیمت بایننس کوین تأثیر داشتند!

ممکن است بپرسید «چه چیزی روی قیمت BNB تأثیر داشته است؟». به طوری کلی، وقتی بیشتر ارزهای دیجیتال سقوط کنند، بایننس کوین افزایش می‌یابد، اگرچه این یک گزاره کلی است و همیشه اتفاق نمی‌افتد.

به خاطر داشته باشید که در ماه می سال 2019، صرافی بایننس قربانی یک نفوذ امنیتی بزرگ شد و 40 میلیون دلار به بیت کوین از دست داد.

طبیعی است تصور کنیم که این هک تأثیری منفی در قیمت ارز بایننس کوین داشته است اما درواقع تأثیر چندانی نبود.

بایننس ادعا کرده است که پول همه کاربران بازگردانده خواهد شد؛ با این حال، این سؤال پیش می‌آید که صرافی بایننس چقدر امن است و ارز دیجیتال بایننس کوین را چقدر ساده می‌شود دزدید؟

خب، به نظر می‌رسد که عملکرد صرافی بایننس خیلی خوب است که تحت تأثیر فشارهای منفی‌ای مثل هک قرار بگیرد.

درواقع در ماه ژوئن سال 2020، بایننس حجم معاملاتی بیش از 60 میلیارد دلار را تجربه کرد.

با این حال، همه اخبار حول بایننس کوین، خوشایند نیست. برخی توسعه‌هایی در امور وجود دارد که احتمالاً تأثیری منفی روی این ارز داشته باشد.

برای مثال، بیش از 15% بازدید وب‌سایت از آمریکا است و این رقم به مراتب بیشتر از کشورهای دیگر است. بازدید آمریکا 4 برابر بیشتر از رتبه دوم، یعنی هندوستان است.

بایننس ظاهراً در حال ایجاد بستری جدید و سازگار با مقررات آمریکا برای معامله‌گران آمریکایی است. در این لحظه، هیچ‌کس نمی‌داند قرار است چه اتفاقی بیفتد و اگر چنین چیزی بشود، شامل حال ارز دیجیتال بایننس کوین هم خواهد شد یا نه.

کاملاً محتمل است که به دلیل قوانین آمریکا، وقتی نسخه جدید صرافی بایننس در آمریکا راه‌اندازی شود، BNB برای معامله در دسترس نباشد چرا که به عنوان امکانی امنیتی دیده می‌شود.

علاوه بر این، اگر اخباری در مورد صرافی بایننس یا چانگپنگ ژائو وجود داشته باشد، می‌تواند روی ارزش ارز دیجیتال بایننس کوین تأثیر بگذارد.

به این نکته توجه داشته باشید که چانگپنگ ژائو در دنیای ارز به خاطر تأثیرگذاری‌اش شناخته شده است. پیش از بایننس، ژائو همچنین روی اوکی کوین کار می‌کرد. با این حال، بعد از عرضه اولیه بایننس، او کنترل آن ارز را به مدیر عامل جدید، واگذار کرد.

تاکنون به نظر می‌رسد که بایننس کوین ممکن است به این روند صعودی ادامه دهد.

چه مقدار BNB ارزشش را دارد؟

درحالی‌که هیچ‌کس نمی‌تواند قیمت آینده BNB را پیش‌بینی کند، ممکن است بخواهید بدانید چه مقدار BNB در سال 2021 می‌تواند ارزشمند باشد.

با جامعه‌ای قوی از پشتیبانان و تصویر مثبت بازار، ارزش BNB حسابی افزایش خواهد داشت.

برای مثال، Wallet Investorريال ادعا می‌کند که BNB در سال 2021 تا 17/31% افزایش خواهد داشت.

Gov Capital پیش‌بینی کرده است که قیمت این ارز به 57/53 دلار می‌رسد، یعنی این که اگر کسی 100 دلار سرمایه‌گذاری کنید، در دسامبر سال 2021، 161/34 دلار به جیب خواهد زد.

Digital Coin Price همچنین پیش‌بینی می‌کند که BNB افزایش خواهد داشت و در سال 2022، ارزش هر ارز بایننس به بیش از 100 دلار خواهد رسید.

آیا باید روی BNB سرمایه‌گذاری کنیم؟

با توجه به آینده مثبت و مزایای بیشتری که نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال دارد، BNB برخی فرصت‌های خوب را پیش پای سرمایه‌گذاران می‌گذارد.

اما فقط به این دلیل که می‌توانید به این معنا نیست که باید روی ارز دیجیتال بایننس کوین سرمایه‌گذاری کنید. به خاطر داشته باشید هیچ سرمایه‌گذاری‌ای، 100% سود نخواهد داشت.

پیش از این که حسابی باز کنید و روی چیزی سرمایه‌گذاری کنید، باید ریسک‌های آن را در نظر بگیرید و با یک استراتژی مدیریت ریسک، وارد بازی شوید.

چگونه می‌توانیم روی ارز دیجیتال بایننس کوین سرمایه‌گذاری کنیم؟

اگر تصمیم به سرمایه‌گذاری روی BNB دارید، پیدا کردن جایی برای خرید و فروش بایننس کوین، ساده است.

روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری روی BNB وجود دارد چه به صورت کوتاه مدت و چه بلندمدت، با پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال می‌توانید روی این ارز، سرمایه‌گذاری کنید.

طبیعتاً، معامله‌گران بایننس کوین، BNB را به عنوان گزینه‌ای برای سرمایه‌گذاری در نظر می‌گیرند اگر فکر کنند که قیمت آن قرار است افزایش پیدا کند.

رضا عطایی
۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ⭐ ۲ سال سابقه معامله گری رمز ارزها ⭐ ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس