کاربرد بیت کوین برای خرید و فروش

فهرست

کاربرد بیت کوین برای خرید و فروش

بدون شک، بیت کوین یک پدیده نوظهور و بسیار چالش برانگیز در بخش خدمات مالی است. با این حال، اگر چه بسیاری از کاربران بالقوه ممکن است نسبت به نوآوری های پشت این تکنولوژی آگاهی داشته باشند، اما امکان سنجی واقعی بیت کوین در سناریوهای روزمره توسط مصرف کننده متوسط کم تر شناخته شده  است.

از استفاده آن در خرید حضوری در فروشگاه گرفته تا ظهور به عنوان یک جایگزین پرداخت آنلاین، بیت کوین در بسیاری از جاها بیش از حد انتظار شما پذیرفته شده  است. 

کاربرد بیت کوین برای خرید

با این حال، با توجه به محدودیت های منحصر به فرد کانال های خریدهای آنلاین و بازه زمانی انجام تراکنش ها، بیت کوین هنوز نمی تواند جایگزین کامل پول رایج برای موارد استفاده روزمره باشد، اما استفاده گاه و بی گاه از آن می تواند یک راه ارزشمند همراه با مزایای نزدیک به پول معمولی تلقی شود. ​

نگاه عمیق تر به ظرفیت های بیت کوین

​​​​​​​​هنگامی که بیت کوین در سال ۲۰۰۹ وارد صحنه شد، هیچ مفهومی نمی توانست از این جذاب تر باشد: براساس یک بستر بلاک چین با غیر متمرکز، بوروکراسی بانکداری متمرکز دیگر وجود نداشت. ​

با این حال، این شکل جدید ارز بدون چالش نیست. از یک سو، همان مزیت عدم تمرکز که دستکاری مرکزی و بوروکراسی غیر ضروری را از فرآیند افزایش سرمایه حذف می کند ممکن است دوباره به همان دوراهی نیاز به بوروکراسی برگردد. از آنجا که ICOها برای سرمایه گذاری و برنامه های راه اندازی، فاقد نظارت قانونی مشابه IPOهای سنتی هستند، مرز بین توکن ها و سهم سهام نامشخص است. از سوی دیگر، با وجود خطرات بالقوه برای تبادل انبوه در مقیاس بزرگ، حجم سرمایه گذاری در بیت کوین رشد قابل توجهی را از سال 2015 به این سو شاهد بوده است. امروزه سوالی که بسیاری مطرح می کنند این است که آیا می شود خریدهای روزمره خود را با بیت کوین انجام دهیم؟

کاربرد بیت کوین برای خرید روزمره

به بیان عملی، بیت کوین به عنوان یک واحد پولی، جایگزینی مناسب و قوی برای پول هایی است که در زندگی روزمره از آن ها استفاده می کنیم. از خریدهای کوچک در مغازه های محلی گرفته تا خرید آنلاین، کارکرد ارزهای دیجیتال برای خریدهای روزمره، روز به روز نزدیک تر می شود و اهمیتی مضاعف می یابد.

همانطور که ما چشم انداز پذیرش بیت کوین در جهان واقعی در سال جاری را مطرح می کنیم، این مسئله را باید مد نظر قرار دهیم که هر چند، دروازه های پرداخت آنلاین و فروشگاه مارک های معتبر شروع به پذیرش آن کرده اند ولی این ارزهای جایگزین امیدوارکننده هنوز به طور کامل به چنین تقاضای بازاری دست نیافت اند. به طور خلاصه، جواب این است که شما می توانید با بیت کوین خرید کنید، اما باید بدانید کجا؟

در حال حاضر، شما می توانید از بیت کوین برای انجام خریدهای آنلاین با استفاده از انتخاب درگاه های پرداخت، و همچنین در فروشگاه های منتخب استفاده کنید. با این حال، همانطور که نگاهی به گزینه های در دسترس کاربران می اندازیم، به نظر می رسد که “چگونگی” ممکن است به اندازه “کجا” مهم باشد.

آیا می توانم به صورت آنلاین با بیت کوین خرید کنم؟ پاسخ سوال مربوط به این است که چه زمانی خرید می کنید نه صرفاً در چه جاهایی.

از زمان معرفی شدن به عنوان یک جایگزین پرداخت آینده نگر برای علاقمندان به بلاکچین در سال ۲۰۰۹، انواع مختلفی از فروشگاه های آنلاین بزرگ به خریداران اجازه داده اند تا به عنوان یک جایگزین پرداخت با بیت کوین خرید کنند. اما تایید تراکنش های بیت کوین به طور قطعی ممکن است تا ۲۰ دقیقه طول بکشد.

این تنها به نشانه این نیست که دروازه های پرداخت که آن را در خود جای داده اند از لحاظ فن آوری به بلوغ رسیده اند، بلکه همانطور که آندریاس آنتونوپولوس می گوید، نشان می دهد که بیت کوین به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به یک جایگزین مورد اعتماد برای مصرف کنندگان است.

“از یک سو، افزایش پذیرش آن توسط مارک های معتبر نشان می دهد که چگونه مطمئن بودن تکنولوژی پشت درگاه های پرداخت و بیت کوین از سال ۲۰۱۰  رشد کرده است، اما مهم تر از آن، نشان می دهد که مارک های معتبر شروع به اعتماد به این تکنولوژی پرداخت به مشتریان موجود خود کرده اند.

خرید بیت کوین
خرید اتریوم

بیت کوین و کارت های خرید

علاوه بر این، با راه حل های خرید کارت هدیه مانند Gyft و eGifter، بیت کوین برای طیف گسترده ای از سناریوهای پرداخت مورد اعتماد به رسمیت شناخته می شود.

اگرچه این تکنولوژی توسط مارک های آمریکایی مانند دانکین دوناتش و بست بای مورد استقبال قرار گرفته  است، اما نمی توان در مورد همتایان آن ها در انگلستان چنین گفت. همانند هر فن آوری جدید پرداخت، ما انتظار داریم که بازیگران اصلی دیگر در نهایت به آن دست یابند و زمانی که این کار را انجام می دهند، آگاهی و پذیرش پرداخت با بیت کوین از آنجا به صورت تصاعدی جهش پیدا می کند. ​

اما، بنا به گفته “شبا کارامت”، این تفاوت در دسترسی بازرگانان بین ایالات متحده و بریتانیا ممکن است مساله سازگاری و آگاهی نباشد، بلکه در عوض پیش بینی رفتار مصرف کننده واقعی است. ​

در نهایت، همه ما می دانیم که پذیرش گسترده یک تکنولوژی آنلاین یا روش پرداخت که در ایالات  متحده ایجاد شده است، زمان می برد تا به بریتانیا برسد، اما تفاوت در پذیرش بیت کوین برای تاجران آنلاین ممکن است بیشتر یک پیش بینی از رفتار مصرف کننده باشد. خریداران آنلاین صبور نیستند، که این ممکن است به این معنی باشد که – برای انتخاب سناریوهای خرید، استفاده از بیت کوین ممکن است مانند پرداخت پول عادی سریع نباشد. با این وجود، برای خریدهای با محدودیت زمانی کم تر، خریدار ممکن است به مزایای منحصر به فرد بیت کوین توجه بیشتری کند.

بنابراین، با توجه به این که بیت کوین تا چه حد می تواند در فروشگاه های آنلاین برای خریدهای روزمره شما مورد پذیرش قرار گیرد، این محدودیت ها و محدودیت های زمانی همچنان ممکن است بسیاری از مصرف کنندگان را به گزینه های پرداخت سنتی بازگرداند. ​

بیت کوین وارد می شود: اسکن سریع، خرید سریع؟

​​​​​​​​با وجود در دسترس بودن نسبتاً گسترده بیت کوین آنلاین، این قابلیت دسترسی به بسیاری از فروشگاه های آفلاین برندها و سازمان های مشابه رسیده  است. با این حال، بسیاری از این برندها در بریتانیا اندک اندک شروع به استفاده از پرداخت های بیت کوین در ارتباط با مشتریان آنلاین خود کرده اند. تقاضای کافی آنلاین در نهایت باید به محیط فروشگاه منتقل شود. ​

بدون شک، بیت کوین یک نیروی بسیار آشوبگر در بخش خدمات مالی است. با این حال، اگر چه بسیاری از کاربران بالقوه ممکن است نسبت به نوآوری های پشت این تکنولوژی آگاهی داشته باشند ولی برای مصرف کننده متوسط کم تر شناخته شده است. ​

با این حال، اگرچه ممکن است تعداد فروشگاه هایی که بیت کوین را می پذیرند کم باشد، اما ادغام در این تکنولوژی نسبتا ساده است. برنامه های موبایل می توانند برای اسکن کدهای QR و کلیدهای کیف پول استفاده شوند و این می تواند موجب صرفه جویی در زمان پرداخت پول هم برای مصرف کننده و هم برای صاحب فروشگاه شود. این نوع تراکنش همچنین مسلما امن تر از پرداخت های بدون تماس با گوشی های هوشمند است. با این حال، یک مشکل باقی می ماند: زمان انتقال.

خرید یک اتومبیل: زمانی که در این سناریو پول پرداخت می کنید، ممکن است زمان انتقال طولانی تری داشته باشید، ممکن است تا زمان تحویل خودرو طول بکشد. با این حال، زمانی که صف مشتریانی را تصور می کنیم که به سمت پیشخوان استارباکس هجوم می برند، زمان دیگر برای مصرف کننده متوسط لوکس نیست. ​

برای بیت کوین، این مساله همچنان یک مانع است: این فرآیند کند نیست، و تنها به اندازه استفاده استاندارد پرداخت بدون تماس سریع نیست. این بدان معنی است که در حالی که کد QR شما را اسکن می کنید ممکن است سریع باشد، اما انتقال واقعی رمزارز شما ممکن است داستان متفاوتی باشد. ​

خرید تتر
خرید بیت کوین کش

زمان تغییر فرارسیده است

هنگامی که سازگاری کلی بیت کوین را به عنوان جایگزینی برای خریدهای روزمره و فرصت خرید با بیت کوین در نظر می گیریم، متوجه می شویم که هم پذیرش و هم دسترسی به آن به طور قابل توجهی از زمانی که این تکنولوژی برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ وارد صحنه شد، افزایش یافته است. علاوه بر این، با توجه به این که مصرف کنندگان نیز در زمان در نظر گرفتن یک فروشگاه یا عرضه کننده آنلاین به عامل انتخاب ترجیحی خود در روش پرداخت توجه می کنند، می توانید استدلال کنید که بیت کوین برای اکثریت گروه های خرید اصلی موجود است.

همانطور که ما یک چشم انداز به سرعت در حال تغییر را مشاهده می کنیم، هنوز هم جزئیات و موانع متعددی وجود دارند که ممکن است سناریوهای خرید خاصی را از بین ببرند: برای خریداران عجول یا فروشندگانی که به دقت در طول فرآیند پرداخت تامل می کنند، پنجره خرید محدود و مدت زمان انتقال هنوز هم مانعی برای پذیرش گسترده تر است.

با این حال، هنگام در نظر گرفتن این عوامل، نشانه های اولیه پذیرش گسترده بیت کوین در آینده ممکن است بسیار نزدیک باشد. از آنجا که نام های تجاری بزرگ تر آن را در درگاه های پرداخت آنلاین خود با وجود خریداران عمدتاً سریع به کار می برند، این امر ممکن است بیت کوین را به عنوان یک رقیب واقعی برای روش های پرداخت مرسوم تبدیل کند. ​

رضا عطایی
رضا عطایی
۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ⭐ ۲ سال سابقه معامله گری رمز ارزها ⭐ ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس
رضا عطایی
۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ⭐ ۲ سال سابقه معامله گری رمز ارزها ⭐ ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس