وایت پیپر چیست؟

وایت پیپر چیست و چه کاربردی در ارز های دیجیتال دارد؟

فهرست

وایت پیپر یا اوراق سفید، سندی اطلاعاتی است که معمولاً توسط یک شرکت یا سازمان غیرانتفاعی صادر می‌شود تا ویژگی‌های یک راه‌حل، محصول یا خدمت را نشان دهد. اوراق سفید اغلب به عنوان اسناد فروش و بازاریابی نوشته می‌شود که برای ترغیب مشتریان بالقوه استفاده شود تا بیشتر درباره خرید یک محصول، خدمات، تکنولوژی یا روش خاص بدانند.

وایت پیپرها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند تا به عنوان ابزار بازاریابی پیش از فروش استفاده شوند. نه به عنوان دفترچه راهنمای کاربر یا سند فنی بلکه برای پشتیبانی از کاربر بعد از خرید، تهیه شده است.

وایت پیپر چیست؟

مبانی وایت پیپر

هدف اوراق سفید، توزیع محصول، خدمات، تکنولوژی یا روشی خاص است به صورتی که روی تصمیمات مشتریان احتمالی و فعلی تأثیر بگذارد. بسیاری از وایت پیپرها برای بازاریابی B2B طراحی شده‌اند، درست مثل میان تولیدکننده و عمده‌فروشش یا بین عمده‌فروش و خرده‌فروش. وایت پیپر برای آگاهی و ترغیب شرکت‌های دیگر استفاده می‌شود که یک پیشنهاد خاص (مثل محصول یا تکنولوژی) بهترین راه‌حل برای مشکل خاص تجاری یا حل چالشی خاص است.

در رابطه با بازاریابی B2B، 3 نوع اوراق سفید اصلی وجود دارد: پیش‌زمینه‌ها که ویژگی‌های فنی یک پیشنهاد خاص را توضیح می‌دهند؛ فهرست شماره‌گذاری شده که نکات و نقاط قوت پیشنهاد را برجسته می‌کند؛ و اوراق سفید راه‌حل / مسئله که راه‌حلی بهتر را برای چالش مشترک تجاری یا فنی ارائه می‌کند.

وایت پیپرها با سایر متریال بازاریابی مثل بروشورها فرق می‌کنند. درحالی‌که بروشورها و دیگر متریال تبلیغاتی پرزرق و برق هستند و روش‌های فروش واضحی در آن‌ها وجود دارد، وایت پیپر، شواهدی واقعی و قانع کننده ارائه می‌کند که یک پیشنهاد خاص، روش بهتری برای حل مشکل یا چالش است. به طور کلی وایت پیپرها حداقل 2500 کلمه هستند و با ادبیات آکادمیک نوشته می‌شوند.

نمونه های اوراق سفید

عناوینی که در ادامه می‌آیند، همگی اوراق سفید مایکروسافت آزور هستند: «راهنمای جامع آزور برای سازمان‌های IT»، «شبکه‌های مش و هاب-اند-اسپوک در آزور»، «بکاپ و ریکاوری نمای کلی برای کاربران آزور»، «بکاپ و ریکاوری نمای کلی برای کاربران جدید آور» و «مهارت‌های ابری و تأثیر سازمان». همه این اسناد، به طور عمومی در وب‌سایت مایکروسافت در دسترس است و تمرکز این اسناد روی مجموعه خدمات ابری آزور است.

برخلاف بروشورها، این اوراق سفید درست مثل متریال تبلیغاتی فروش، واضح نیست. در عوض، این اوراق سفید مستقیماً سراغ موضوعات مرتبطی مثل امنیت ابری، ابرهای ترکیبی و مزایای اقتصادی استفاده از محاسبات ابری می‌رود. از طریق خواندن این اوراق سفید، مشتریان بالقوه، بهتر متوجه منطق استفاده از آزور در زمینه اکوسیستم محاسباتی ابری بزرگ‌تر می‌شوند.

در دوره اوج رمز ارزهای دیجیتال که می‌شود اواسط دهه 2010، شرکت‌های رمزنگاری و عرضه‌های اولیه، اغلب برای جلب کاربران و سرمایه‌گذاران به پروژه‌های خود، اوراق سفید منتشر می‌کردند.

خرید بیت کوین
خرید اتریوم
خرید تتر
خرید بیت کوین کش
رضا عطایی
۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ⭐ ۲ سال سابقه معامله گری رمز ارزها ⭐ ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس