آموزش استخراج بیت کوین کش

اگر به بیت کوین کش اعتقاد دارید، روشی برایتان وجود دارد تا از طریق آن از شبکه پشتیبانی کنید و هم زمان بیت کوین کش هم به جیب بزنید – این روش، همان استخراج است.

اساساً، منظورمان فرایند حل معماهای پیچیده ریاضی است. ماینرها مهم ترین بخش هر جامعه رمز ارزی به حساب می آیند، چرا که نه تنها به تراکنش هایی که انجام می شود، مشروعیت می بخشند، بلکه مسئول به گردش درآوردن ارزهای جدید هم هستند.

ماینرها به ازای استخراج موفق یک بلوک تراکنش، جوایز قابل توجهی دریافت می کنند. در شبکه بیت کوین کش، در حال حاضر، این جایزه، 12/5 بیت کوین کش به ازای هر بلوک به علاوه کارمزد تمام تراکنش ها در این بلوک است.

استخراج بیت کوین کش

آیا استخراج بیت کوین کش، سودآور است؟

در سال 2018، برای اینکه روی استخراج بیت کوین کش، سود قابل توجهی بکنید، لازم بود تا اول از همه مقدار قابل توجهی پول را روی خرید تجهیزات تخصصی استخراج، سرمایه گذاری می کردید.

اما پیش از این که این کار را بکنید، می توانید تخمین بزنید سود شما با استخراج آن چقدر خواهد شد. برای محاسبه تقریبی سود می توانید از ماشین حساب های مخصوص استفاده کنید. برای استفاده از این ماشین حساب، لازم است که اول نرخ هش خود را پیدا کنید، منظور، سرعتی است که کامپیوتر شما و تجهیزاتی که برنامه دارید روی آن ها سرمایه گذاری کنید، می توانند خروجی عملکرد هش را محاسبه کنند. هرچه این مقدار بیشتر باشد، احتمال این که بتوانید با موفقیت بیشتری یک بلوک را استخراج کنید، بالاتر خواهد بود.

این ماشین حساب می تواند به شما در محاسبه نرخ هش کامپیوترتان کمک کند در حالی که استفاده از یک مدل دیگر علاوه بر مواردی که گفتیم، اطلاعات سخت افزاری که دارید از آن استفاده می کنید را به همراه پول برق منطقه ای که در آن هستید را هم در نظر می گیرد.

آیا استخراج بیت کوین کش نسبت به بیت کوین، سودآورتر است؟

روند استخراج بیت کوین کش کاملاً شبیه به استخراج بیت کوین است اما برخی تفاوت های کلیدی هم وجود دارد. اول و مهم تر از همه، محدودیت سایز بلوک بیت کوین کش، 8 مگابایت است در حالی که برای بیت کوین فقط 1 مگابایت است. البته، هرچه بلوک بزرگ تر باشد، نیازمند قدرت محاسباتی بیشتری است و درنتیجه باید سرمایه گذاری بیشتری برای استخراج آن انجام داد. از طرف دیگر، هرچه ظرفیت بلوکی بیشتر باشد، کارمزد تراکنش بیشتری برای ماینر وجود دارد که جمع کند.

ازآنجایی که این دو رمز ارز بلاکچین مشترکی دارند، جایزه آن به ازای هر بلوکی که استخراج می شود در حال حاضر مشابه است – 12/5 ارز. با این حال، زمانی که قیمت بیت کوین روی 10.513.38 دلار بود، بیت کوین کش 1.584.54 دلار ارزش داشت. این ها که گفتیم تفاوت های بسیار مهمی به شمار می روند، پس برای جذب ماینرها، شبکه بیت کوین کش باید سختی استخراج را تا حد قابل توجهی کمتر از بیت کوین نگه دارد و این همان جایی است که کمک بزرگ EDAها از راه می رسد.

یک EDA مستقیماً بعد از این که یک بار به طور اتوماتیک توسط بیت کوین کش بازبینی سختی شد و معلوم شد که استخراج آن 300 مرتبه سخت تر است، تحریک می شود و باعث جذب تعداد زیادی ماینر می شود که دوباره برگردند و مشغول استخراج بیت کوین کش بشوند. نکته جالب اینجاست که بسیاری از آن ها، استخراج را با ضرر ادامه دادند که احتمالاً دلیلش هم این بود که ماینرها به وجود بیت کوین کش اعتقاد داشتند.

در حال حاضر، طبق BitInfoCharts، استخراج بیت کوین کش برای هر تریلیون هش در ثانیه، به طور متوسط سودی به اندازه 1.3526 دلار در روز دارد. با این حال، در این ارقام کارمزد تراکنش در نظر گرفته نمی شود. به طور متوسط، کاربران بیت کوین در حال حاضر چیزی در حدود 28 دلار به عنوان کارمزد تراکنش پرداخت می کنند در حالی که کارمزد بیت کوین کش واقعاً ناچیز است.

چگونه استخراج بیت کوین کش را شروع کنیم؟

تاکنون باید بدانید چه مقدار برای سرمایه گذاری روی دکل استخراج لازم است و این که چقدر قرار است بازگشت سرمایه داشته باشید. اگر هنوز دارید به امتحان کردن استخراج بیت کوین کش فکر می کنید، الآن وقتش است که نحوه انجامش را یاد بگیرید.

اول از همه، به یک کیف پول بیت کوین کش برای دریافت جایزه های استخراج آینده نیاز دارید. به دلایل ایمنی، توصیه می شود که کیف پولی را انتخاب کنید که کلید شخصی شما را روی دستگاهی که آن را نصب کرده اید، ذخیره کند.

همچنین مطمئن شوید که از روی کیف پولتان بکاپ با فرمت .dat بگیرید و آن را روی دستگاهی جداگانه ذخیره کنید یا یک کپی از آن را پرینت کرده در محلی امن بگذارید. در شرایطی که کامپیوترتان خراب شود یا به سرقت برود، بدون این فایل، قادر به بازپس گیری سرمایه تان نخواهید بود و برای همیشه آن را از دست خواهید داد. برای اطلاعات بیشترتان می توانید راهنمای مربوط به کیف پول های بیت کوین کش را بخوانید.

در این مرحله، باید بررسی کنید ببینید آیا می خواهید خودتان استخراج کنید یا به استخر استخراج بپیوندید.

استخر استخراج، گروهی از ماینرهای بیت کوین کش را میگویند که توان محاسباتی شان را به منظور افزایش شانسشان برای حل معماها، با یکدیگر ترکیب می کنند. در یک استخر، دکل استخراج شما الگوریتم های کوچک تر و آسان تری برای حل کردن دریافت می کند و همه کارهای ترکیبی شما باعث افزایش شانس استخر برای حل الگوریتم بزرگ تر و دریافت جایزه می شود. وقتی استخری جایزه ای دریافت می کند، آن جایزه بین شرکت کننده ها پخش می شود. البته بسته به این که هرکدامشان چه مقدار توان محاسباتی را به اشتراک گذاشته اند.

از طرف دیگر، اگر با موفقیت بتوانید بلوکی از تراکنش ها را به خودی خود، استخراج کنید، جایزه کامل 12/5 بیت کوین کش را شخصاً دریافت خواهید کرد. با این حال مشکل این است که یا باید دکل استخراج فوق العاده قوی داشته باشید که لازمه آن مقدار زیادی برق است که این یعنی کوچک ترین شانس استخراج یک بلوک را نخواهید داشت. بنابراین، اکثریت قریب به اتفاق ماینرهای معمولی، استخراج از طریق استخر را انتخاب می کنند.

وقتی سراغ استخر می روید، مطمئن شوید به میزان بزرگی آن توجه کرده اید و این که قرار است هرچند وقت یک بار یک بلوک پیدا کند و ساختار پرداخت آن به چه شکلی است و چه میزان کارمزدی دریافت می کند و چه نوع آماری را به شما ارائه می دهد. برای پیوستن به یک استخر، کاری که باید انجام بدهید این است که در وب سایتشان ثبت نام کنید و حسابی برای خودتان بسازید. بعد از آن، باید یک کارگر اضافه کنید. برای هر ماینری که راه اندازی می کنید، باید از ID کارگرتان استفاده کنید تا اشتراک گذاری هایتان، قابل ره گیری باشد.

در این مرحله، شما اساساً آمده اید تا سخت افزار استخراجتان را به پریز برق متصل کنید و آن را روشن کنید.

اما برای اینکه بتوانید دکل استخراجتان را کنترل کنید و روی آن نظارت داشته باشید، نیاز به نرم افزاری دارید که روی کامپیوترتان نصب شود. نرم افزار مناسب شما به سیستم عامل و دستگاهی که برای استخراج دارید، بستگی دارد.

اگر تصمیم گرفته اید به استخری بپیوندید، پس در بیشتر موارد آن ها نرم افزار خودشان را دارند. برخی از آن ها همه چیزی که از قبل پیکربندی شده باشد از جمله آدرس کیف پول، قابل جابجایی اند. در این صورت، تنها کاری که باید بکنید، این است که دستگاهتان را به برق بزنید.

اگر بخشی از یک استخر هستید، لازم است که نام کاربری، کلمه عبور و آدرس استخرتان را وارد نرم افزار کنید. به محض این که این کار را انجام دادید، استخراج ارز برای شما شروع می شود. اگر به صورت انفرادی مشغول استخراج هستید، بعد از این که یک بلوک را متوقف کردید، جایزه شما در کیف پول متصل به دستگاهتان، نمایان می شود. اگر بخشی از یک استخر هستید، سهم شما از جایزه به طور اتوماتیک محاسبه و به حسابتان اضافه می شود. فقط مطمئن شوید که آدرس کیف پول را در جای مشخص شده آن در هنگام ثبت نام برای استخر، وارد کرده باشید.