آموزش کیف پول رابین هود

فهرست

بررسی کیف پول رابین هود

از ثروتمندان بدزدید و به فقرا بدهید – احتمالاً شعاری است که به خوبی همه ما می‌شناسیم، حداقل کسانی که درباره فولکلور انگلستان می‌دانند، این شعار را شنیده‌اند. بسیار خب، وقتی صحبت از کیف پول رابین هود می‌شود، اوضاع کاملاً متفاوت است – دزدی بسیار کم می‌شود و مبادله، تا دلتان بخواهد، زیاد!

کیف پول رابین هود خیلی در جامعه ارز دیجیتال شناخته شده نیست – دلایلی برای چنین چیزی وجود دارد. نگران نباشید – همه این موارد به زودی در این مطلب توضیح داده خواهد شد.

کیف پول رابین هود

کیف پول رابین هود تاکنون مورد مناقشات و بحث‌های قابل‌توجهی قرار گرفته است – بسیاری از آن‌ها مربوط به فلسفه کلی رویکرد برند با ارز دیجیتال و نحوه برخورد آن با حریم خصوصی کاربر است. درباره این موارد نیز به طور مفصل برایتان خواهیم نوشت.

مزایای کیف پول رابین هود

همان‌طور که در بخش مقدمه مطلب گفتیم، کیف پول رابین هود کمی غیرمتعارف است، حداقل وقتی صحبت از ذخیره ارز دیجیتال به میان باشد. دلیلش هم این است که رابین هود به عنوان یک کیف پول ارز دیجیتال فعالیتش را آغاز نکرده – حتی به عنوان پلتفرمی برای مبادله ارز دیجیتال هم کارش را شروع نکرده است.

در عوض، رابین هود در ابتدا امکانی برای مبادله بورس سهام بوده است.

همان‌طور که احتمالاً خودتان حدس می‌زنید، چنین چیزی  فوق‌العاده از جهان ارز دیجیتال دور است – حداقل در نگاه اول.

این شرکت توسط دو دوست به نام‌های ولاد و بایجو تأسیس شد. هردوی آن‌ها در دانشگاه استنفورد هم‌اتاقی بودند و بعد از فارغ‌التحصیلی، شرکت‌های مالی خودشان را تأسیس کردند. یک روز، متوجه شدند که یک هزینه هنگفت باید پرداخت شود و برای همه سخت است که وارد مبادلات بورس سهام شوند.

هر دوی آن‌ها به این نتیجه رسیدند که لازم است کاری بکنند. همین شد که رابین هود شکل گرفت.

اکنون که وارد سایت رسمی شرکت بشوید احتمالاً به این راحتی نتوانید بخش مربوط به کیف پول ارز دیجیتال رابین هود را پیدا کنید. منظور این که، حتی بخش ارز دیجیتال هم کمی کنار گذاشته شده است – رابین هود هنوز بیشتر روی مبادلات بورس و سهام تمرکز دارد به جای ارز دیجیتال.

همان‌طور که احتمالاً می‌توانید تصور کنید، به طور طبیعی، چنین چیزی پیامدهایی هم دارد که بیشتر این پیامدها اصلاً مثبت نیست. با این حال، این برند توانسته به خوبی وارد جهان ارز دیجیتال شود و به کاربرانش جایگزینی خوب پیشنهاد کند، کیف پول هوشمند رابین هود.

رابین هود در ابتدا امکانی برای مبادله بورس سهام بوده است.

هم کیف پول هم صرافی!

درحالی‌که بالاتر درباره این موضوع حرف زدیم، حالا قرار است به طور مفصل به این موضوع بپردازیم. کیف پول رابین هود در اصل یک کیف پول نیست. در عوض، وقتی موضوع ارز دیجیتال مطرح شود، رابین هود یک پلتفرم مبادله ارز دیجیتال است.

از طرف دیگر، این یک مسئله را ایجاد می‌کند – که بعداً درباره آن خواهیم گفت، درحالی‌که درباره جنبه‌های منفی کیف پول بیت کوین رابین هود گفتیم. جنبه‌های مثبتی هم وجود دارد و این که شما قادر خواهید بود تا کار معامله و مبادله ارز دیجیتال خود را به روشی آسان از این طریق انجام دهید.

در وهله اول، باید قدرت اصلی کیف پول‌های آنلاین را در نظر گرفت. ازآنجایی‌که همیشه به یک صرافی متصل هستید، نیازی نیست نگران سر و کله زدن با پردازش‌های پیچیده و طولانی و اتصال کیف پول سخت‌افزاری خود به صرافی باشید.

همان‌طور که خودتان هم احتمالاً تصور کرده‌اید، چنین چیزی برای کسانی که مدام در حال معامله ارزهای دیجیتالشان هستند، بسیار سودمند است. به عبارت دیگر، کیف پول رابین هود مناسب معامله گران کوتاه مدت است – این‌طوری همیشه ارزهای دیجیتالی‌تان در یک صرافی قرار دارد و می‌توانید معاملاتتان را سریع و به شکلی مؤثر انجام دهید، درنتیجه هرگونه احتمال از دست رفتن معامله هم از بین می‌رود.

همه ارزهای دیجیتال مهم با هم!

یکی از چیزهایی که خیلی زود در مواجهه با کیف پول رابین هود، متوجهش خواهید شد این است که از همه ارزهای دیجیتال اصلی و مهم پشتیبانی می‌کند.

شاید بپرسید، ارزهای دیجیتال اصلی و مهم، یعنی کدام ارزها؟ خب، ارزهایی که می‌توانید در رابین هود ذخیره کنید، به شرح زیر است:

  • بیت کوین
  • بیت کوین کش
  • بیت کوین اس وی
  • اتریوم
  • اتریوم کلاسیک
  • لایت کوین
  • داج کوین

بیت کوین، همان‌طور که خیلی‌هایتان آن را می‌شناسید، ارز دیجیتال اصلی به حساب می‌آید و همان ارز دیجیتالی است که باعث شروع باقی‌شان شد. همه ارزهای دیجیتالی دیگری که در ادامه‌اش می‌آیند، آلتکوین نامیده می‌شوند – این شامل هر چیزی از اتریوم و لایت کوین گرفته تا داج کوین و نئو.

فهرستی که بالاتر آمده، احتمالاً کیف پول رابین هود را به گزینه‌ای جذاب برای کسانی که دنبال ورود به جهان ارز دیجیتال و آن‌هایی که تنها به دنبال کار با ارزهای دیجیتالی که اسمشان را آوردیم هستند، تبدیل می‌کند. اگر از آن دسته از افرادی نیستید که دنبال تجربه هستند و می‌خواهید فقط ارزهای معروف را ذخیره کنید، خبرهای خوبی برایتان داریم.

کاربر پسند و ساده

اگر همه نظرات و بررسی‌های مربوط به کیف پول رابین هود را بخوانید، احتمالاً با یکی از جنبه‌های این کیف پول که خیلی درباره‌اش صحبت شده، مواجه خواهید شد و آن هم این واقعیت است که استفاده از آن بسیار ساده می‌باشد.

اگر به دنبال یک ویژگی در کیف پول رابین هود می‌گردید که سراغش بروید، باید بگوییم که این کیف پول کاملاً مناسب کسانی است که تازه‌کار هستند – چه در انتخاب ارز دیجیتال و چه در نحوه استفاده از آن!

برگردیم به فاکتور راحتی استفاده، کاربران گفته‌اند که رابط کاربری کیف پول رابین هود طوری طراحی شده که کاملاً ساده باشد. به هیچ‌وجه سرتان را با ویژگی‌های گسترده و پیچیده شلوغ نمی‌کند و همه چیز را در حداقل میزان ممکن، نگه می‌دارد.

مسلماً، این موضوع، خبر خوشایندی برای معامله گران حرفه‌ای ارز دیجیتال نخواهد بود اما برای تازه‌واردان این صنعت، بسیار خوب است.

ویژگی‌های امنیتی پیشرفته!

کیف پول‌های آنلاین – خصوصاً آن‌هایی که صرافی هم دارند – وقتی صحبت از قانع کردن کاربر پیش می‌آید برای این که ارزهای دیجیتالی‌شان هستند، اوضاع بسیار سخت می‌شود. منظور این که با صرافی‌های متمرکز، شما صاحب ارزهایتان نیستید – و این به هیچ عنوان اطمینان‌بخش نیست.

درباره کیف پول رابین هود باید بگوییم که وقتی صحبت از امنیت می‌شود، این کیف پول در مسیر درستی قرار دارد.

اگر بخواهید از نسخه اپ این پلتفرم استفاده کنید، قادر خواهید بود تا رمز دومرحله‌ای را برای آن اجرا کنید، درحالی‌که حالت عادی نیز می‌توانید چند کد عبور اختصاصی نیز به منظور اطمینان بیشتر، برای حسابتان، طراحی کنید.

درحالی‌که چیزهایی مثل 2FA وقتی صحبت از ایمن ساختن کیف پول ارز دیجیتال می‌شود، باید استاندارد باشند، متأسفانه هنوز این‌طور نیست. بسیاری از کیف پول‌های ارز دیجیتال، تاکنون، به کاربرانشان امکان قرار دادن رمز دومرحله‌ای نداده‌اند – برخی ویژگی‌های امنیتی پیشرفته دیگر را که اصلاً ندارند.

خوشبختانه، وقتی کیف پول بیت کوین رابین هود را داشته باشید دیگر نیازی به نگرانی نیست.

معایب کیف پول رابین هود

اکنون، همان‌طور که در ابتدای مقاله هم گفتیم، کیف پول رابین هود مبتنی بر صرافی آنلاین، مشکلات و معایبی هم دارد – مواردی که در ادامه می‌آید، همگی بر اساس نظر کاربران جمع‌آوری شده است. طبیعتاً، همان‌طور که می‌توانید حدس بزنید، بیش‌ترین نگرانی درباره این کیف پول، مربوط به بخش امنیتی آن است.

نا امنی بالقوه!

وقتی تحقیق می‌کنید و می‌خواهید بهترین کیف پول را برای خودتان و نیازهای شخصی‌تان پیدا کنید، به سرعت می‌فهمید که 4 نوع کیف پول وجود دارد که می‌توانید از میانشان انتخاب کنید – آنلاین، نرم‌افزاری (اپ)، سخت‌افزاری و کاغذی.

ترتیبی که بالا برایتان فهرست کردیم، تصادفی نیست بلکه از کم امنیت‌ترین تا امن‌ترینشان را برایتان فهرست کرده‌ایم.

وقتی صحبت از امنیت می‌شود، کیف پول‌های آنلاین، بدترین گزینه هستند. کیف پول رابین هود درواقع، آنلاین است و روی پلتفرم صرافی واقع شده است.

دلیل و چرایی‌اش این است که کیف پول‌های آنلاین همیشه به اینترنت متصل هستند و به همین خاطر بیشتر در معرض هک شدن و حمله سایبری قرار دارند.

اکنون، مسلماً، همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، کیف پول رابین هود برخی ویژگی‌های امنیتی اضافی دارد – بسیاری از آن‌ها همین ویژگی‌ها را هم ندارند. با این حال، اگر واقعاً نسبت به ذخیره ارز دیجیتال برای مدت زمان طولانی، جدی هستید، پیشنهاد می‌کنیم به روش‌های دیگری فکر کنید.

کیف پول‌های آنلاین را تنها زمان انجام برخی تراکنش‌ها یا مبادلات، استفاده کرد – بعد از پایان معاملات باید همه پولتان را به جایی امن مثل کیف پول سخت‌افزاری‌تان انتقال دهید.

انتقال نیاز به تأیید دارد!

اکنون، به نظر می‌رسد چیزی وجود دارد که بسیاری از کاربران کیف پول رابین هود را با مشکل مواجه کرده است.

اگر می‌خواستید ارزهای دیجیتالتان را به کیف پول دیگری منتقل کنید یا حتی آن‌ها را روی پلتفرم رابین هود با پول فیات مبادله کنید، تنها زمانی می‌توانستید این کار را بکنید که هویتتان را تأیید کرده باشید.

از یک طرف، چنین چیزی خیلی عجیب نیست – تأیید، چیزی است که بیشتر صرافی‌های ارز دیجیتال به آن نیاز دارند، این شامل برخی از شناخته‌شده‌ترین‌ها و بهترین‌هایشان هم می‌شود.

مسئله اینجاست که بیشتر آن صرافی‌ها محدودیت پول دارند – اگر به آن مبلغ تعیین شده نرسید، می‌توانید هرچقدر بخواهید مبادله و تراکنش انجام دهید. اما اگر به آن محدودیت برسید، تأیید لازم است.

علاوه بر این، این واقعیت که شما باید هویت خود را تأیید کنید اگر می‌خواهید پولتان را به کیف پول دیگری منتقل کنید، واقعاً احمقانه است. چنین چیزی همه آن گمنام بودن و ناشناس بودنی که می‌خواهید حفظ کنید را از بین می‌برد.

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

مسائل قابل اعتماد بودن

درحالی‌که رابین هود در سال 2013 ساخته و منتشر شد، کیف پول رابین هود تنها بعد از به وجود آمدن صرافی‌ها در سال 2018، به وجود آمد.

به عبارت دیگر، هنوز با یک پلتفرم جدید طرف هستیم و همان‌طور که احتمالاً خودتان هم حدسش را می‌زنید، برخی نگرانی‌ها درباره قابل اعتماد بودن این برند هنوز وجود دارد.

بیشتر افراد هنوز ترجیح می‌دهند از صرافی‌های کاملاً شناخته شده مثل بایننس یا کوین بیس استفاده کنند. چنین چیزی تا زمانی که کیف پول رابین هود درست مثل دیگر کیف پول‌ها بشود، طبیعی است. اما تا وقتی قرار باشد تمرکزش را روی بورس سهام بگذارد، چنین چیزی امکان‌پذیر نخواهد بود.

با تمام این حرف‌ها، باید به این نکته توجه کرد که کیف پول رابین هود همچنان هیچ مسئله امنیتی قابل‌توجهی را تجربه نکرده است و هنوز توسط هکرها قابل نفوذ نیست. به عبارت دیگر، همه تردیدها مبتنی بر اطلاعات متنی شرکت بوده و هیچ شواهد و مدارکی وجود ندارد.

قیمت کیف پول رابین هود

در اوایل این مطلب، اشاره کردیم که پروژه رابین هود به دلیل کم کارمزد بودنش در میان صرافی‌ها معروف شده است – طبیعتاً چنین چیزی شامل بخش کیف پول رابین هود نیز می‌شود.

رابین هود ادعا می‌کند که هیچ کارمزدی مرتبط با استفاده از کیف پول وجود ندارد. عالی است، نه؟ خب، آن ضرب‌المثل را شنیده‌اید که اگر خیلی خوب است، احتمالاً این‌طور نیست! به گفته برخی کاربران، این ضرب‌المثل درباره این کیف پول، به طور کامل صدق می‌کند.

برخی تحقیقات درباره توافق‌نامه و شرایط خدمات رابین هود نشان می‌دهد که بخش‌هایی در اسناد وجود دارد که می‌توانند به عنوان کارمزد مخفی تلقی شوند. یعنی بخش‌هایی که در مورد کارمزد صحبت می‌شود، درحالی‌که به طور مستقیم از شما پولی دریافت نمی‌شود. این گمانه‌زنی وجود دارد که ممکن است این پلتفرم برخی قیمت‌ها را بالاتر نشان دهد و از آن کارمزد خود را بگیرد.

با این حال توجه داشته باشید که هیچ شواهد مشخصی وجود ندارد و در حد یک هشدار است. هنوز هیچ مدرک محکمی دال بر این کاری که گفتیم، وجود ندارد. ولی بد نیست این را پس ذهنمان داشته باشیم.

نتیجه‌گیری

مشخصاً همه کسانی که از کیف پول بیت کوین رابین هود استفاده کنند، تجربه یکسانی نخواهند داشت.

در جنبه مثبت ماجرا، این پلتفرم بسیار ساده است و مناسب تازه‌کارها است.

رک بگوییم، هیچ ربطی به فلسفه ارز دیجیتال ندارد. شما دسترسی به کیف پول یا ارزهایتان نخواهید داشت و نمی‌توانید ارزهای دیجیتالتان را به سادگی به رابین هود منتقل کنید چرا که نمی‌خواهند هیچ‌گونه فعالیت غیرقانونی‌ای انجام شود.

البته که این حرف، مزخرف و بی‌اساس است.

به طور خلاصه، کیف پول‌های بهتری وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. درحالی‌که کیف پول رابین هود به نظر می‌رسد شهرت خوبی داشته باشد اما ارزشش را ندارد که به آن اهمیت دهید، حداقل نه تا زمانی که مشکلات اصلی پلتفرمشان را حل کنند و با مفهوم ناشناس ماندن افراد در حوزه ارز دیجیتال آشنا شوند.

رضا عطایی
۷ سال سابقه معاملاتی و تحلیلگری بورس ⭐ ۲ سال سابقه معامله گری رمز ارزها ⭐ ۳ سال فعالیت حرفه ای در زمینه سئو و وردپرس